Arıza ve İade Koşulları

GARANTİ VE İADE KOŞULLARI

Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 15 günlük süre içerisinde ürün iade edilmemişse veya  ürün hatası bilinmesine ve kolaylıkla anlaşılmasına rağmen kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.


6502 sayılı yasa uyarınca müşterilerimiz, kilicoffice.com üzerinden almış oldukları ürünleri, teslim alınan tarihten itibaren 14 (ondört) gün içerisinde iade etme veya başka bir ürünle değiştirme şansına sahiptir. Yasal süreyi aşan bildirimlerde ve 6502 sayılı yasa hükümlerine tabi olmayan müşterilerimizin iade talepleri kabul edilmemektedir. Ürün iade işlemleriniz için ürünü tarafımıza göndermeden önce; 

İnternet üzerinden üyelikle verilen siparişlerde;

- Üye menüsünde bulunan Arıza-İade Bildirim Formunu doldurarak kayıt yaptırmanızı rica ederiz.
- İade talebinizin onaylanmasını müteakip e-postayla size bilgi verilecektir.
- Onaylanmış talebinize ilişkin bildirim formunun bilgisayar çıktısını alarak ürünü bu formla birlikte yurtiçi kargo firması ile karşı ödemeli olarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Bildirim formu olmayan ürünler, kilicoffice.com tarafından teslim alınmamaktadır. 

İnternet üzerinden whatsapp ile verilen siparişlerde;

- 0850 241 0113 nolu telefonu arayarak Arıza Bildirim Menüsünden bildirim kaydı açtırmanızı rica ederiz. Müşteri temsilcilerimizin sizden istediği bilgileri eksiksiz vermeniz gerekmektedir.
- İade talebinizin onaylanmasını takiben müşteri temsilcimiz tarafından size bildirim takip numarası verilecektir.
- Bu takip numarasını yurtiçi kargo firmasına bildirerek tarafımıza gönderebilirsiniz. Bildirim takip numarası olmayan ürünler kargo firması tarafından teslim alınmamaktadır. 

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!

Eğer vergi mükellefi değilseniz, iade etmek istediğiniz ürün/ürünler ile birlikte arıza iade formu örneğini ya da fatura örneğini anlaşmalı kargo firmasına teslim etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.

İade ürün bedeli gönderilmesi;

 • Gönderdiğiniz ürün/ürünler, kilicoffice.com tarafından iade işleminin onaylanması 7 iş günü içerisinde ürün bedeli tarafınıza geri ödenecektir. (Yurt içi çalışan bankaların çalışma gün ve saatleri esas alınır. Elden para iadesi, posta çeki vb. para iadesi yapılmaz.)

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 15 gün içerisinde bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu bilgileri takiben kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 15 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.

 • İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
 • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 • OSD,LCD Ekranlı Cihazlar: 7 günlük süre içerisinde iade edilebilmesi için genel iade şartlarına ek olarak aşağıdaki şartlara dikkat edilmesi gerekmektedir: Ürünün ekranında var olan şeffaf koruma bandının çıkarılmamış olması, Ürünün kutusu, ambalajı varsa standart aksesuarlarının eksiksiz ve hasarsız olması.
  Toner / Kartuş: Ürünün arızalı olması durumu dışında ambalajı açılmış ürünler hiçbir şekilde iade edilemez (Tedarikçi firma tarafından gramaj doğrulaması yapılır.).
  Yazılım: Ambalajı açılmış veya lisans anlaşması alınmış hiç bir yazılım ürünü iade edilemez.
  Bilgisayar: Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda belirtilen özellikler ve fonksiyonlardan herhangi birinin eksikliği durumunda ürün, resmi deyişiyle 'ayıplı ürün' durumundadır. Kurulum sonrası 'ayar' gerektiren durumlar ayıplı ürün kapsamına girmez. Cihazların ana parçaları dışındaki; disket, CD, Zip sürücü, fare, klavye gibi ek ünitelerde ortaya çıkabilecek problemlerde cihazın komple değişimi yerine parçanın değişimi talep edilebilir. Satın alınan ürünün ayıplı olduğunun anlaşılması halinde; tüketici, teslim tarihten başlayarak 15 gün içinde bu ürünün değiştirilmesini, iadesini ya da ücretsiz tamirini isteyebilir.
  Hasarlı ve değişecek ürünler tedarikçi firmaya ulaştıktan sonra 7 (yedi ) işgünü içerisinde işleme alınırlar.
 • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte teslim edilen ürünün faturası, İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. (Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)
 • Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. (Örn : hafıza kartları, bilgisayar sarf ve yazılım ürünleri, etiketler)

Aşağıda listelenen ürünlerde İade hakkı bulunmamaktadır.

 • Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler.
 • Niteliği itibarıyla geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler (hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)
 • Alıcı tarafından açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.), basılı ürünler (Kitap, dergi vb.), yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri( kartuş, toner vb.)
 • Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler
 • Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (Külçe, Ziynet Altın ve Gümüş kategorisindeki tüm ürünler vb.)
 

Garanti Şartları

Sattığımız tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altındadır. Arızalı ürününüzü faturası veya garanti belgesi ile birlikte, garanti belgesinden ya da kullanım kılavuzundan bulacağınız size en yakın yetkili servisi arayarak, garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilirsiniz.

Ambalajından arızalı çıkan yeni ürünleriniz için  onarım, değişim veya iade yapılır. Müşterinin talebinin ürünün gönderilmesi ile tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir.

 • Tarafımıza  gönderdiğiniz ürünler de tarafımızdan yetkili servislere gönderilmekte ve sonuç beklenmektedir.
 • Garanti kapsamında bünyemize gönderdiğiniz ürünlerin gönderim bedeli müşterilerimize aittir.
 • Arızalı ürünü doğrudan yetkili servise göndermeniz daha hızlı sonuç almanızı sağlamaktadır.
 • Yetkili Servis ile problem yaşadığınızda bize başvurabilirsiniz.

Dikkat: Tarafımıza yapılacak bütün gönderilerin anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi kargo firması ile yapılması gerekir. İade-değişim ürünlerinde kargo masrafı müşteriye aittir.

 

 

  

 
 


 

 

 

HIZLI KARGO Aldığınız ürünleri Türkiye’nin her yerine hızlı ve ücretsiz kargo
GÜVENLİ ÖDEME Sitemiz 128Mbit SSL sertifikası güvencesiyle koruma altındadır
KOLAY İADE Satın aldığınız ürünü iade etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı
WHATSAPP SİPARİŞ 7x24 Whatsapp üzerinden hızlı ve güvenli sipariş verebilirsiniz

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bülten aboneliği ile fırsatları kaçırma...
ödeme yöntemleri

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı